Jak kupić Bitcoin Poradnik krok po kroku - giełda jaolen

Jak kupić Bitcoin Poradnik krok po kroku - giełda

Dodano: 6 lat 6 mies. temu przez jaolen w kategorii Internet

Ocena: (0.00)

Tagi: bitcoin, litecoin, ethereum, lisk, bitbay, System reklamy Test


Oceń poradnik:

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
0.00


ocena: 0.00

 

ilość głosów: 0
wyświetleń: 4048

 

Opis: Poradnik o tym w jaki sposób zarabiać na bitcoinach używając do tego giełdy

 

Aby kupić bitcoiny trzeba wybrać odpowiedni dla nas sposób. Bitcoiny można kupić w zależności od preferencji w kantorze albo na giełdzie. Można to też zrobić w punkcie stacjonarnym.

Istnieją stacjonarne i godne zaufania kantory, gdzie bitcoiny można kupić za gotówkę. W niektórych miejscach w kraju można też znaleźć bitcoinowe bankomaty, te jednak mają ograniczenia ilości kupowanych bitmonet, oraz doliczają wysoką prowizję. Zakup bitcoinów w kantorze, albo bankomacie cechuje się jednak większą anonimowością.

Najbardziej popularnymi metodami handlu bitcoinami jest skorzystanie z giełdy (wymagana rejestracja), albo kantoru online (bez rejestracji). 

Zakup Bitcoinów na giełdzie

Na giełdach konieczna jest rejestracja, ale dają one dużo większe możliwości. Najważniejszą zaletą jest jednak cena, na giełdzie kryptowaluty kupimy i sprzedamy najtaniej.

W Polsce działa już kilkanaście giełd, największymi i najbardziej znanymi są:

BitBay 3.0

Listę dominujących giełd można znaleźć na stronie https://bitcoincharts.com/markets/. Bitcoinami można handlować na dużych zagranicznych rynkach takich jak Bitstamp, GDAX i WEX.

Szacuje się, że w Polsce około 80% handlu bitcoinami ma miejsce na giełdzie BitBay. Giełda niedawno zmieniła swój wygląd, jest bardzo intuicyjna. Możesz nauczyć się korzystać z tej giełdy na podstawie poradników wideo.

Giełda ma swój fizyczny oddział w Katowicach, oraz bardzo sprawny support telefoniczny i mailowy. Po zalogowaniu widoczny jest także chat online, gdzie można poprosić konsultanta o pomoc.

Niedawno BitBay otworzył także biuro w Indiach. Giełda jest sygnatariuszem Kanonu dobrych praktyk i współpracuje z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach programu ‘Od papierowej do cyfrowej Polski‘. Z tego powodu właśnie tą giełdę wybraliśmy do naszego poradnika.

Handel na giełdzie BitBay

Jak zacząć korzystać z giełdy? Wystarczą cztery krótkie kroki:

 1. Założenie konta
 2. Weryfikacja (nie jest wymagana, ale bez niej nie będzie można skorzystać ze wszystkich możliwości giełdy)
 3. Zasilenie konta
 4. Zakup bitcoinów

Rejestracja

Rejestracja na giełdzie nie różni się niczym od założenia konta w innym serwisie internetowym. Na początku trzeba wejść na stronę BitBay.net oraz podać adres e-mail na który po chwili otrzymamy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu w link należy wybrać nazwę użytkownika, wybrać hasło oraz PIN (potrzebny do kontaktu z infolinią BitBay). Należy pamiętać, że takie samo hasło nie powinno być używane w żadnym innym serwisie! W kolejnym kroku wybieramy swoje obywatelstwo i domyślną walutę.

Rejestracja na giełdzie BitBayJak widać założenie konta na giełdzie jest łatwiejsze od założenia konta na Facebooku. Jeśli jednak masz z tym problem, zobacz wideo:

Bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o bezpieczeństwo jest weryfikacja dwuetapowa. Polega ona na tym, że użytkownik przy logowaniu się do giełdy z nowego urządzenia otrzymuje e-mail z prośbą o uwierzytelnienie logowania. Zamiast autoryzacji mailowej można też skorzystać z Google Authenticator. Taki sam rodzaj weryfikacji można włączyć na Facebooku, w swojej poczcie e-mail i w wielu innych serwisach. W przypadku Google Authenticator po podaniu hasła do serwisu system poprosi nas o przepisanie kodu z aplikacji.

Opcje dodatkowego zabezpieczenia można włączyć w zakładce ‘Ustawienia bezpieczeństwa’ która znajduje się w menu w prawej górnej stronie ekranu. Można także uaktywnić dodatkowe zabezpieczenia takie jak powiadomienie e-mailowe o logowaniu, albo wypłacie środków.

Weryfikacja dwustopniowa na giełdzie BitBayWeryfikacja

Weryfikacja konta jest wymaga dla wszystkich użytkowników platformy, którzy chcą korzystać ze wszystkich opcji takich jak wpłaty złotówek. Można jej dokonać poprzez formularz. Weryfikacja jest konieczna z powodu przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Weryfikacja na giełdzie BitBay

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól, wysłaniu skanu dowodu oraz dowolnego rachunku potwierdzającego adres zamieszkania konto zostanie bardzo szybko zweryfikowane. Ja dostałem wiadomość o udanej weryfikacji już kilkanaście minut po wysłaniu formularza.

Dodatkowo, gdybyśmy chcieli obracać na giełdzie środkami firmowymi, na etapie weryfikacji możemy wybrać opcję konto firmowe i wprowadzić dane naszej działalności gospodarczej. Wówczas faktury będą wystawiane automatycznie na dane przedsiębiorstwa.

Zasilenie Konta

Na koniec pozostaje zasilić konto. Aby to zrobić należy przejść do zakładki ‘Portfele’ w menu po lewej stronie i wybrać interesującą nas walutę. Konto możemy zasilić PLN, USD oraz EUR, a także kryptowalutami.

Wpłatę w złotówkach można wysłać zwykłym przelewem bankowym, przekazem Poczty Polskiej albo w sklepach Żabka i Freshmarket. Pieniądze na konto dostaniemy bardzo szybko, w zależności od tego w jaki sposób zdecydujemy się zasilić konto. Wysyłając zwykły przelew trzeba pamiętać, że banki nie pracują w weekendy. W dni robocze (księgowania) konto jest sprawdzane 3 razy dziennie.

Zasilenie konta na giełdzie BitBayZ chwilą kiedy pieniądze pojawią się na koncie, będzie można dokonać pierwszej transakcji.

Zakup Bitcoinów

Aby dokonać zakupu BTC na giełdzie BitBay przechodzimy do zakładki “Giełda”. U góry ekranu znajdujemy menu, dzięki któremu określamy, jaki rynek nas interesuje. Aby za posiadane złotówki dokonać zakupu Bicoinów zaznaczamy symbole BTC i PLN. Teraz mamy dwie dostępne opcje zakupu BTC:

 • wystawienie oferty – możemy ustalić szczegóły transakcji korzystając z symbolu kłódki. Klikając w kłódkę blokujemy jedno z wybranych pól: kurs w PLN, ilość BTC lub wartość PLN. Na przykład, jeśli zablokujemy pozycję ‘Ilość BTC’, to zostanie ona automatycznie wyliczona prze system. Ta opcja pozwala nam na wybranie ceny po jakiej chcemy kupić kryptowalutę i jeśli znajdzie się kupiec, to oferta zostanie zrealizowana.
 • szybka transakcja –  wpisujemy jaką ilość BTC chcemy kupić, a system sam wylicza kurs, po jakim transakcja może zostać najszybciej zrealizowana. Oferta realizowana jest automatycznie i kupione kryptowaluty natychmiast pojawiają się na koncie.

Zakup Bitcoinów na giełdzie BitBayWciśnięcie przycisku “Kup” spowoduje wystawienie naszej oferty.

BitBay zapowiada, że niedługo pojawią się kolejne poradniki wideo, które pomogą nauczyć się handlu, oraz bardziej zaawansowanych opcji.

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa bitcoinów nie powinno się trzymać na giełdach, są to osoby trzecie, a bitcoin podobnie jak gotówkę można przechowywać we własnym portfelu. 

Przydał Ci się?

Oceń:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
0.00
Polub:
Udostępnij:
Skanuj: wyświetl kod QR

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

 • Brak komentarzy

 

Zobacz też